Nasze Godło

Logo SP 36

Nasz ulubiony plecaczek!
Reklama

Logowanie
Ciekawe spotkania PDF Drukuj Email
czwartek, 05 kwietnia 2012 13:12

 ZUMBA 

5 kwietnia 2019 roku odbyły się w gr 4 świetlicy zajęcia zumby prowadzone przez Panią instruktor Natalię. Przy rytmach salsy, mambo, afro czy też hiphop dzieci poznały uroki świetnej zabawy jaką jest Zumba Kids. Pani Natalia pokazała jak można odreagować codzienny trud w pracy czy w szkole. Skoki, okrzyki wplecione w układy dały uczniom możliwość świetnej zabawy. Dzięki Zumbie dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć. Zajęcia te korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dziecka a jednocześnie są świetną zabawą. Mimo, że był to nie lada wysiłek to Zumba wniosła do sali mnóstwo pozytywnej energii.

 Spotkanie z Elmo

29 marca 2019 roku grupę 4 świetlicy odwiedził wyjątkowy gość – pies Elmo. W czasie spotkania dzieci uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w obecności psa, jak prawidłowo nim opiekować oraz bezpiecznie bawić. Pani Kasia opowiedziała również o czym należy pamiętać na spacerze z psem, jak pies może zachować się w sytuacji stresującej i jak dziecko może ochronić się przed jego atakiem. Dzieci poznały inne rasy psów pomocników i dowiedziały się na czym polega ,,praca” Elmo. Dodatkowo wspólnie z czworonożnym przyjacielem uczniowie mogli doskonalić umiejętność liczenia. Elmo szczeka tyle razy ile wynosi wynik mnożenia. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia te dostarczyły uczniom wiele radości.

Breakdance

25 marca 2019 roku w grupie 4 świetlicy odbyły się warsztaty tańca breakdance. Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych rękami, nogami, a często całym ciałem na ziemi. Dzieci miały możliwość nauczenia się podstawowych figur pod okiem instruktora oraz zatańczyć krótki układ. Następnie oglądaliśmy pokaz Pana Dawida. Dynamiczne kroki taneczne łączone z gestykulacją ciałem i muzyką wywołały podziw na twarzach dzieci. Na koniec rozmawialiśmy o naszych pasjach i ich znaczeniu w życiu. Breakdance wymaga dużego zaangażowania i treningu od tancerza, ale nieodzownym jego elementem jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Pogadanka na ten temat okazała się świetną lekcją dla wszystkich dzieci.

Warsztaty "FloJaMo”

11 marca 2019 roku uczniowie z grupy 4 świetlicy uczestniczyli w warsztatach Kreatywnego Inżyniera „FloJaMo”. Pod okiem specjalistów wykonali pojemniki na biurko na szkolne przybory. Zajęcia były prowadzone w taki sposób, że każde dziecko mogło poczuć się jak konstruktor czy inżynier. Te zajęcia techniczno-plastyczne rozwijały kreatywność, wytrwałość, cierpliwość, dokładność, analityczne myślenie, uczyły pracy w zespole. Dzieci usprawniały swoje zdolności manualne i rozbudzały wyobraźnię przestrzenną. Każdy mały inżynier otrzymał pamiątkowy dyplom. Majsterkowanie sprawiło wszystkim ogromną frajdę.

SPOTAKNIE Z RATOWNIKIEM GOPR

27 lutego 2019 roku grupę 4 w świetlicy odwiedził ratownik GOPR i autor książki dla dzieci ks. Maciej Kornecki. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się w górach, co należy ze sobą zabrać, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa i wypadku. Uczniowie poznali piosenkę z numerami alarmowymi, aplikację ratunkową, mieli możliwość przećwiczenia układania poszkodowanego, a także rozwiązywali mnóstwo zadań związanych z omawianą tematyką. Na koniec odbyły się drużynowe zawody ze zdobytej wiedzy. Każdy uczestnik dostał nagrody za udział oraz przewodnik ,,ABC małego ratownika”. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Spotkanie z folklorem

28 stycznia 2019 roku grupę 4 świetlicy odwiedzili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Beskid, którzy zaprezentowali kawałek kultury górali żywieckich. Zobaczyliśmy jak wygląda taniec Siustany i Hajduk. Poznaliśmy także nazwy poszczególnych elementów stroju, tańce i zwyczaje góralskie. Następnie mieliśmy możliwość spróbować swoich sił w tańcu, poprzez naukę kroków. Na koniec braliśmy udział w zespołowych zabawach ruchowych z wykorzystaniem muzyki. Było bardzo ciekawie i wesoło.

11 grudnia 2018 roku świetlicę odwiedziła Pani Monika Georg z biblioteki pedagogicznej, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty na temat ,,Twórczego podejścia do nauki”. Uczniowie poznali metody szybkiego przyswajania wiedzy oraz czynniki wpływające na pracę naszego mózgu i naukę. W grupach dzieci stworzyły kolorowe mapy mentalne dotyczące efektywnego czytania. Warsztaty były bardzo inspirujące.

W dniu 21 listopada 2018 roku, dzieci ze świetlicy spotkały się funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy opowiadali o przyczynach powstawania pażarów. Rysunkowy Florian uczył dzieci: jak należy poinformować o pożaże lub innym niebezpieczeństwie. Uczniowie obserwowali jak nalezy wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Najbardziej dzieci były zainteresowane ubiorem strażaka w czasie akcji (krótkofalówka, butla tlenowa, nóż do przecinania pasów) i wyposażeniem wozu strażackiego. Dziękując za przybycie dzieci udekorowały strażaków "Orderem życzliwych". Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe odblaski.

A u nas już zapachniało świętami...

11 grudnia 2017 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się wielkie pieczenie i ozdabianie pierniczków świątecznych.  Pod okiem cukiernika P. Aleksandry Gwizdoń  wszyscy z zapałem zabrali się do pracy! Wielka atrakcja mogła odbyć się dzięki Piekarni Czernichów, za co bardzo dziękujemy Państwu Bronowskim.

Organizatorem spotkania była P. Izabela Iskrzycka. Pierniczki były przepyszne!

W naszej świetlicy pojawili się kolejni goście: Pani Anna oraz Pani Aleksandra

z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca z Bestwiny.

Panie zaprezentowały klika ciekawych regionalnych piosenek i tańców

oraz nauczyły nas zwrotów i powiedzeń, które są charakterystyczne dla ich regionu.

Następnie przymierzaliśmy tradycyjne stroje,

a nawet zatańczyliśmy Krakowiaka. Było wspaniale!:)

Organizator: Anna CzerneckaW świetlicy odwiedzają nas również uwielbiane przez nas czworonogi.

Poznajcie Lucky:)

 


Ostatnio odwiedziła nas pani Magda - pielęgniarka z Kliniki Św. Łukasza.

Ta wizyta stanowiła niewielkie, lecz bardzo ciekawe

A,B,C anatomii naszego ciała.

Dzięki ciekawym rekwizytom mieliśmy okazję zobaczyć

jak wygląda kręgosłup, mózg, kolano oraz staw biodrowy.


Mieliśmy szansę przymierzyć strój lekarza i pielęgniarki.

Na koniec spotkania słuchaliśmy jak biją nasze serca.


Organizatorem spotkania była pani Anna Czernecka.

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE!

Uczniowie z 5.grupy ze świetlicy przygotowali przedstawienie

dla rodziców i dziadków oraz dla dzieci z zerówki z przedszkola nr 55

połączone z promocją szkoły.

 

Spektakl przygotowała pani Izabela Iskrzycka.

 

 


10 lutego
odwiedzili nas uczniowie klas mundurowych

Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. gen. Sosabowskiego w Bielsku- Białej.

Na początku zajęć uczniowie złożyli meldunek pani Dyrektor Dorocie Siwik.


Następnie uczniowie ZDZ wraz z naszymi dziećmi ze świetlicy wzięli udział

we wspólnej mustrze oraz zajęciach sprawnościowych.

Klasa mundurowa sprawdziła również wiedzę swoich małych przyjaciół

na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.


Spotkanie zorganizowała pani Anna Czernecka

przy współpracy pani Agnieszki Podoby i pani Katarzyny Piechoty.W świetlicy mieliśmy niezwykłego gościa:

pana Marka Trojaka - emerytowanego górnika, który

opowiadał nam o pracy górnika, bawił śmiesznymi anegdotami i żartami,

a na koniec poczęstował nas słodkościami.

Panie Marku, dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!


Spotkanie zorganizowała pani Anna Czernecka.Pani Magdalena Trojak - pielęgniarka z kliniki Św. Łukasza

omawiała temat "Jak dbać o zdrowie jesienią i zimą".

 Poznaliśmy różne witaminy i dowiedzieliśmy się jak wpływają na nasze zdrowie.

Kolejna wizyta Pani Magdy już w lutym :)

pielgniarka

 

 

Pan M. Błahut przeprowadził warsztaty wielkanocne z ceramiki

dla dzieci ze świetlicy z kl. 2f i c.

Warsztaty: bransolety z makramy- zajęcia  przeprowadziła Pani E. Błachut.

12 -go marca 2014r. w naszej świetlicy odbylo się spotkanie z p. Grzegorzem Zużałek żołnierzem z 18  Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.

Pan Grzegorz opowiedział nam o tym, czym zajmuje się żołnierz, jak trudna i ważna jest  to praca - dla naszej ojczyzny. Mieliśmy również okazję przymierzyć kamizelkę wojskową, spadochron, hełm oraz maskę przeciwgazową.

To była wspaniała lekcja patriotyzmu !

 

 

W kwietniu w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z miłośnikiem szybownictwa - pilotem i konstruktorem samolotów. Mieliśmy okazję podziwiać elementy i budowę podniebnych maszyn, zapytać o szczegóły latających często nad naszą szkołą samolotów i szybowców.

szyb2

szyb3

szyb1
20 marca 2013 roku w naszej swietlicy odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne, które przeprowadzła pani Magdalena Miazga.
warsz1

warsz2

warsz4

warsz3

warsz5

W październiku 2012 roku odbyło się w naszej świetlicy spotkanie z miłośnikiem przyrody. Rozmawialiśmy o zwierzętach i mieliśmy okazję zobaczyć je, a nawet dotknąć. Pan Rafał przyniósł do świetlicy złowione rano w stawie ryby, złapaną jaszczurkę, a nawet węża.

spot13

spot14

spot12

pot11

W styczniu 2012 roku, z okazji Dnia Babci i Dziadka, gościliśmy w naszej świetlicy babcie i dziadków. Wychowankowie naszej świetlicy przygotowali przedstawienie oraz drobny poczęstunek. Oto kilka fotek z imprezy.

 Serca dla naszych kochanych babć i dziadków

 Nasi goście z uwagą oglądali występy
Wszyscy starali się aby występ wyszedł jak najlepiej

Słodki poczęstunek :)

 

Spotkanie z panem Arkadiuszem Górniakiem - lek. stomatologiem


W dniu 21 czerwca 2011 roku w naszej świetlicy gościliśmy Pana Borowca - myśliwego z koła łowieckiego. Podczas spotkania mieliśmy okazję pogłębiać naszą wiedzę o przyrodzie i środowisku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach żyjących na łąkach, w lasach oraz o pracy leśnika.  Najwięcej emocji wzbudziły jednak opowiadania naszego gościa o polowaniach, w których często brał udział.


Spotkanie z Elmo

 

29 marca grupę 4 świetlicy odwiedził wyjątkowy gość – pies Elmo. W czasie spotkania dzieci uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w obecności psa, jak prawidłowo nim opiekować oraz bezpiecznie bawić. Pani Kasia opowiedziała również o czym należy pamiętać na spacerze z psem, jak pies może zachować się w sytuacji stresującej i jak dziecko może ochronić się przed jego atakiem. Dzieci poznały inne rasy psów pomocników i dowiedziały się na czym polega ,,praca” Elmo. Dodatkowo wspólnie z czworonożnym przyjacielem uczniowie mogli doskonalić umiejętność liczenia. Elmo szczeka tyle razy ile wynosi wynik mnożenia. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia te dostarczyły uczniom wiele radości.

 

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Licznik odwiedzin

664011
DzisiajDzisiaj163
WczorajWczoraj199

Szkoła Podstawowa nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej ul. Sternicza 4, www.sp36bb.zsoak.edu.pl

Copyright © 2020 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.