Nasze Godło

Logo SP 36

Nasz ulubiony plecaczek!
Reklama

Logowanie
Szkolne koło PTTK
Zlot Turystyczny na Magurce PDF Drukuj Email
niedziela, 25 marca 2018 12:45

17 marca 2018 roku, 16 uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 wzięło udział w Zlocie Turystycznym na Magurce „Powitanie wiosny”. O godz. 800 ruszyliśmy autobusem ze szkoły na Przegibek. Tam przywitała nas prawdziwa zima mróz -6 stopni Celcjusza, oszronione drzewa, śnieg. Mimo to maszerowało nam się bardzo dobrze. W schronisku na Magurce odpoczęliśmy i ruszyliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie czkała na nas gorąca, pyszna herbata z imbirem, goździkami i cytryną, kiełbaski oraz drużyny z innych szkół. Dobrze było się spotkać przy ognisku w zimowej aurze. Powrót szlakiem żółtym, dalej zielonym na Przegibek, gdzie czkał na nas autobus  i przyjazd do szkoły. Wiosny nie znaleźliśmy, ale  dobrze było się spotkać na szlaku.

Opiekun Szkolnego Koła Turystycznego Lidia Białek i Alicja Lichoń

Na szlaku z Przegibka na Magurkę
Odpoczynek i mały posiłek
Przy ognisku na Magurce
 
Dokarmianie zwierząt 2017/18 PDF Drukuj Email
sobota, 24 lutego 2018 17:30
W poniedziałek 19 lutego 2018 roku odbyła się wycieczka na Dębowiec, której celem było dokarmienie zwierząt w okresie zimowym oraz integracja młodzieży należącej do Szkolnego Koła Turystycznego. W imprezie tej wzięło udział 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 36. Dzieci zaopatrzone w karmę dla zwierząt (jabłka, sianko, marchewki, ziarno) oraz jabłuszka do zjazdów, ruszyły w stronę Dębowca. Autobusem do Kamienicy, dalej pod Dębowiec, koło toru saneczkowego, kapliczki, schroniska, dotarliśmy na miejsce. Liczne ślady zwierząt na śniegu mówiły o tym, że potrzeba dokarmienia jest wielka. W drodze powrotnej towarzyszyła nam dobra zabawa-ciepła herbatka w schronisku, zjazdy na jabłuszkach, słoneczko, zjazd kolejką krzesełkową i powrót autobusem do szkoły.
Przy torze saneczkowym
Te smakołyki zwierzęta znajdą
Na trasie
Na krzesełku
 
Szkolne koło KT PDF Drukuj Email
piątek, 24 sierpnia 2012 14:42

 

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne


          W naszej szkole działa Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne. Koło organizuje róznorodne imprezy turystyczne, krajoznawcze, rekreacyjne i sportowe np. wycieczki, rajdy rowerowe... 

Wszelkie inicjatywy SKKT spotykają się z dużym zainteresowaniem uczniów i Rodziców, którzy świetnie się bawią, integrują i przeżywają wspólnie wiele turystycznych przygód.
 

Opiekunem koła jest pani mgr Lidia Białek - nauczyciel wychowania fizycznego, a wycieczki i imprezy odbywają się w soboty.


wyc1


 


Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Licznik odwiedzin

377719
DzisiajDzisiaj29
WczorajWczoraj340

Szkoła Podstawowa nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej ul. Sternicza 4, www.sp36bb.zsoak.edu.pl

Copyright © 2018 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.