Nasze Godło

Logo SP 36

Nasz ulubiony plecaczek!
Reklama

Logowanie
WARSZTATY METODYCZNE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 15:12
25 kwietnia 2019 roku  w Zespole Szkół Ogólnokształcących im.Armii Krajowej odbyły się zorganizowane we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym warsztaty poświęcone tematyce CLIL. Skierowano je do nauczycieli języków obcych oraz innych przedmiotów. W zajęciach prowadzonych przez panią Jolantę Mysińską, pracownicę WOM, wzięło udział dwudziestu dwóch nauczycieli z naszej szkoły oraz z innych placówek z Bielska - Białej oraz powiatu bielskiego. Przed szkoleniem na temat CLIL koordynatorki przeprowadziły krótkie szkolenie informacyjne dotyczące działań podejmowanych przed złożeniem wniosku, takich jak zapoznanie się z dokumentacją projektową na stronie Erasmus+, nawiązanie współpracy z organizacją partnerską czy zarejestrowanie szkoły w bazie ECAS oraz Portalu Uczestnika i systemie URF. Poinformowały również o konieczności złożenia do Miejskiego Zarządu Oświaty pisemnej informacji o rodzaju projektu, celu, kwocie dofinansowania i okresie realizacji. Zwróciły także uwagę na dokumenty, które powinny być dołączone do wniosku, w szczególności Europejski Plan Rozwoju Szkoły. Po prezentacji koordynatorek  pani Mysińska  przedstawiła założenia metody CLIL. Nauczyciele mieli okazję przetestować je w ramach zajęć dotyczących nauczania biologii w języku angielskim. Metoda CLIL, jako że pozwala w ciekawy sposób łączyć język angielski z nauczaniem innych przedmiotów,  wzbudziła zainteresowanie uczestników warsztatów. Dodatkową korzyścią wynikającą z  zajęć jest zapoznanie z CLIL uczestników programu PO WER "Nowoczesna szkoła-dwujęzyczna, wielokulturowa i innowacyjna" przed ich wyjazdem na kurs metodyczny w Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że lekcje prowadzone w oparciu o metodę CLIL spotkają się z ciepłym przyjęciem ze strony uczniów, tym samym wzbogacając ofertę edukacyjną naszej szkoły.
 

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Licznik odwiedzin

528463
DzisiajDzisiaj204
WczorajWczoraj424

Szkoła Podstawowa nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej ul. Sternicza 4, www.sp36bb.zsoak.edu.pl

Copyright © 2019 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.