Radosna szkoła PDF Drukuj Email
czwartek, 05 kwietnia 2012 13:30

Szkoła bierze udział w programie "Radosna szkoła".

W ramach programu w roku szkolnym 2009/2010 powstało w szkole miejsce zabaw, którego zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną.

Sala wyposażona jest w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, które obejmują w szczególności duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy czy zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową. W sali znajduje się też sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko ma możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy. Służy temu obszar sali, w którym znajdą się urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy).

W kolejnym roku szkoła zamierza wystąpić z wnioskiem o utworzenie szkolnego placu zabaw, którego realizacja przewidziana jest wstępnie na okres lipiec - wrzesień 2013.

Szersze informacje na temat programu można uzyskać klikając poniższy obrazek.

Laughing A tymczasem wszystkim dzieciakom życzymy "superowej" zabawy! Laughing

Copyright © 2020 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.