Najlepszą szkołą jest SP 36
Basen PDF Drukuj Email
środa, 14 listopada 2018 10:32

Informujemy, że mały basen na segmencie A będzie czynny od poniedziałku tj. 19 listopada 2018 roku

Akademia z okazji 100. Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 16:56

13 listopada 2018 roku w ZSO im. Armii Krajowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowany na tę szczególną okazję program artystyczny miał przybliżyć sytuację polityczną Polski od momentu odzyskania niepodległości do czasów nam współczesnych. Przedstawienie wokalno-muzyczne oparte zostało na kilku dramatycznych momentach naszej historii, dlatego stanowiło dodatkową lekcję wychowania patriotycznego.

Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum śpiewali piosenki i recytowali wiersze patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć problemy, dylematy walczących o niepodległość. Wspomniana uroczystość sprawiła, że choć przez chwilę wspominaliśmy naszych przodków przelewających krew za ojczyznę. Uczestnicząc aktywnie w tym wydarzeniu, daliśmy wyraz pamięci poległym za wolny, suwerenny kraj.

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ PDF Drukuj Email
niedziela, 11 listopada 2018 19:30
Jesienią 1918 roku Polska zaczęła odradzać się jako państwo po 123 latach niewoli.
Marszałek Józef Piłsudski ( 1867-1935 ), główny budowniczy odrodzonej Polski
Żołnierze Legionów Polskich
w okopach podczas I wojny światowej (1915 r.)
Od 1795 roku ziemie polskie znajdowały się pod zaborem Rosji, Austrii i Prus (Niemiec). Naród polski nie pogodził się z utratą państwa i różnymi sposobami dążył do jego odbudowy. Polacy walczyli z zaborcami u boku napoleońskiej Francji oraz w powstaniach – listopadowym, krakowskim, Wiośnie Ludów i styczniowym. Dopiero jednak I wojna światowa (1914-18) osłabiła zaborców i stworzyła warunki do odrodzenia niepodległego państwa polskiego. Jesienią 1918 r. Polacy przystąpili do rozbrajania wojsk zaborczych oraz tworzenia własnych władz i oddziałów.
Polacy rozbrajają żołnierzy niemieckich w Warszawie 11 listopada 1918 r.

Dn. 11 listopada 1918 r. w Europie zakończyła się I wojna światowa, natomiast w Warszawie poddały się Polakom ostatnie oddziały niemieckie, a Józef Piłsudski rozpoczął tworzenie polskich władz ogólnokrajowych. Niedługo potem Józef Piłsudski wysłał depesze do rządów światowych mocarstw, informując je o istnieniu niepodległego państwa polskiego. W świat popłynęły słowa:
„Państwo polskie powstaje z woli całego narodu. Rząd polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto czterdzieści lat ciążyła nad losami Polski. Odtąd żadna obca armia nie wkroczy do Polski, nim nie wyrazimy w tej sprawie woli naszej”.
Przybycie Józefa Piłsudskiego do Warszawy
Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. AK w Bielsku-Białej zapoczątkowała klasa 2a VI Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami ku czci Wojska Polskiego i Armii Krajowej oraz przy tablicy upamiętniającej żołnierzy 3. Pułku Strzelców Podhalańskich poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej.
Poczet sztandarowy i uczniowie klasy 2a VI Liceum Ogólnokształcącego
pod pomnikiem ku czci Wojska Polskiego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Miejskie obchody Święta Niepodległości odbędą się w niedzielę 11 listopada. Rozpocznie je msza św. w kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach o godz. 14. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz na Cmentarz Wojskowy przy ul. Saperów, gdzie odbędzie się apel upamiętniający bohaterów walk o niepodległość Polski. Serdecznie zapraszamy Pracowników i Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. AK do udziału w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Apelujemy również o wywieszenie w domach flag narodowych.
Opracował mgr Rafał Kutryba

Obchody 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 19:57
Polska w czasach średniowiecza - występy Drużyny Południe z Żywca.

II Wojna Światowa - epizod.
Występ grupy rekonstrukcyjnej AK - opiekun mgr Jacek Żyrek.

Pierwszy w Polsce żywy obraz 3D stworzony przez znakomitych artystów: Mariana Folga, Tadeusza Króla, Roberta W. (pseudonim Turbos), Natalię Trembla i Piotra Papieża.

Foto relacja z wydarzenia znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.636879423118757&type=1&l=5b1ca3487d

DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 17:58
W dniu 9 listopada 2018 roku na akademii z okazji 100-lecia Niepodleglości uczniowie klas 1-3 bili "Rekord dla Niepodległej" śpiewając z werwą wszystkie 4 zwrotki hymnu państwowego. Nastepnie uczniowie klasy 2a i 2d pod kierunkiem mgr Danuty Orzażewskiej-Motyki oraz mgr Danuty Wiesner-Gajek zaprezentowali okolicznościowy montaż poetycko-muzyczny.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

432010

Copyright © 2018 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.